Керування дозволамиКерування дозволами

Як призначається субсидія

З 1 жовтня 2014 року набирають чинності зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі – Положення), та постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії», які затвердженні постановою КМУ від 06.08.2014 року № 409.

Житлові субсидії будуть призначатись за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг та обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу, який буде розраховуватись для кожного домогосподарства індивідуально за відповідною формулою:
Ро = Кд / Кг * Рг ,
де Ро - частка плати за послуги для домогосподарства (частка доходу), яка округлюється до двох знаків після коми;
Кд - коефіцієнт доходу домогосподарства – відношення розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (1176 грн. станом на 01.08.2014 р.), встановленого на дату, з якої призначається субсидія;
Кг - базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії – два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць, (Кг = 2);
Рг - базова норма плати за житлово-комунальні послуги – 15% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (Рг = 15).
Визначення розміру обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги, тверде паливо, скраплений газ
Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 „Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії”.
Відповідно до зазначених змін:
- змінюється розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім’ї, який визначатиметься для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу;
Розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги для отримувачів    субсидії визначатиметься у наступному порядку:
1. Розмір доходу родини за попередні 6 місяців ділиться на 6 і визначається середньомісячний дохід.
2. Середньомісячний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства і визначається дохід на одну особу.
3. Дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу (1176 грн.), тобто визначається співвідношення доходу родини до розміру прожиткового мінімуму.
4. Отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15% (за базовий варіант взято обов'язкову плату у розмірі 15% доходу родини при доході на одного члена сімї на рівні двох прожиткових мінімумів) і таким чином визначається відсоток обов'язкової плати за житлово-комунальні послуги.
5.Відсоток обов'язкової плати множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства і визначається розмір обов'язкового платежу домогосподарства.
6.Розмір субсидії дорівнює різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги і розміром обов'язкового платежу домогосподарства.

 ПРИКЛАД 1

Для домогосподарства з двох пенсіонерів,
які мають середньомісячний сукупний дохід 2500 гривень на місяць
1. Середньомісячний сукупний дохід сім'ї - 2500 грн.;
2. Чисельність осіб у домогосподарстві - 2 людини;
3. Середньомісячний сукупний дохід на одну особу - 1250 грн.;
4. Розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм - 400 грн.

Приклад 1.JPG ПРИКЛАД 2

 Для домогосподарства з одного пенсіонера,
який має середньомісячний сукупний дохід 1500 гривень на місяць
1. Середньомісячний сукупний дохід сім'ї - 1500 грн.;
2. Чисельність осіб у домогосподарстві - 1 людина;
3. Середньомісячний сукупний дохід на одну особу - 1500 грн.;
4. Розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм - 300 грн.

Приклад 2.JPG

 

ПРИКЛАД 3

 
Для домогосподарства з двох працездатних осіб та двох дітей,
які мають має середньомісячний сукупний дохід 5100 гривень на місяць
1. Середньомісячний сукупний дохід сім'ї - 5100 грн.;
2. Чисельність осіб у домогосподарстві - 4 людини;
3. Середньомісячний сукупний дохід на одну особу - 1275 грн.;
4. Розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм - 800 грн.
Приклад 3.JPG